Gyulai Programok - Rendezvények, fesztiválok - Körös-völgyi Sokadalom
A történelmi fürdőváros

XVII. Körös-völgyi Sokadalom

2016.07.01 - 2016.07.03

 

XVII. Körös-völgyi Sokadalom
és Határmenti Összművészeti Találkozó

 

 

Az idei évad megnyitójára a vár előtt kerül sor július elsején, pénteken a sokadalmi téren. Ekkor nem csak a Várszínház 53. évada nyílik meg, hanem a XVII. Körös-völgyi sokadalom is ekkor veszi hivatalosan kezdetét. Ezen a napon tartják a vásárban népi mesterségek termékeit lehet megvásárolni, a népzene és a néptánc egész nap főszerepet játszik, de lesz gyermekjátszóház, kézműves bemutató, és meg lehet kóstolni a népi ételeket is.

 

 

 

 

Dél-alföldi népművészeti fesztivál, kézműves vásár és kiállítás, kézműves versenyek, főző és pogácsasütő verseny, népzene és néptánc, gyermekprogramok, vásári komédia – egész nap

 

 

 

2016. július 1. péntek

15:00 A X. Országos Gyermektánc Fesztivál gálaműsorának nyilvános főpróbája a Sokadalmi színpadon. Kísér a Dűvő Együttes

18:00   „Idenézz a figurára” – táncház a tér öt pontján

18:20   A Körös-völgyi Sokadalom megnyitója

18:40   X. Határ Menti Összművészeti Fesztivál

Mesemondók, énekesek, népzenészek, táncosok a határon innen és túlról: Dűvő Együttes, Vincze Levente – Gyomaendrőd, Szugyiczki Julietta, Németh Antal – Zenta, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, Borgula Benedetta – Köröstarcsa, Rakonczai Kata Bíborka – Csanádapáca, Tóth Gyula – Csökmő, Kiss Ferenc – Gyula, Magyarvárosi Népdalkör – Gyula, Fülemüle Népdalkör – Körösladány, Havran Mihály – Körösladány

 

 

 


20:30  A IX. Országos Gyermektánc Fesztivál gálaműsora a Sokadalmi színpadon

 

Közreműködnek: Csata Táncegyüttes Kamasz csoportja – Isaszeg, Hétpróbás Néptánciskola ötpróbás csoportja – Békéscsaba, Hétpróbás Néptánciskola továbbképzős csoportja – Békéscsaba, Kis Bokréta Táncegyüttes – Ráckeve, Ropogós Táncegyüttes – Szabadka

 

 

 


2016. július 2. szombat

10:00  X. Országos Gyermektánc Fesztivál - Gyermekjátszó

X. Határ Menti Összművészeti Fesztivál

11:00  Borostyán Bábcsoport - Újkígyós

14:00 IX. Dél-alföldi Fazekas- és a VIII. Dél-alföldi Fafaragó Verseny

15:00  XX. Békés Megyei Táncosok Találkozója

Közreműködnek: Apró Gyöngyök Tánccsoport – Gyula, Gyöngyszemek Tánccsoport – Gyula, „Leg a láb” AMI - Kis-Berényke Táncegyüttes – Mezőberény, „Leg a láb” AMI – Kis Bokrétások – Mezőberény, „Leg a láb” AMI - Sarkadi Bóbiták - Sarkad, Harsány Táncegyüttes – Körösnagyharsány, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, „Leg a láb” AMI Báró Bölönyi József Biharugrai Hagyományőrző Néptánccsoport – Biharugra, „Jurajskie Igraszki” lengyel gyermek néptáncegyüttes – Myszkow

X. Határ Menti Összművészeti Fesztivál

18:30   Havran Mihály – Körösladány

19:00   Garagulya Gólyalábas Komédiás Kompánia

20:30   Békés Megyei Néptáncgála a Tószínpadon

Közreműködnek: Rábai Táncegyüttes – Békéscsaba, Tabán Táncegyüttes – Békéscsaba, Belencéres Néptáncegyüttes – Békés, Eleki Román Hagyományőrző Táncegyüttes, Körösmenti Táncegyüttes – Gyomaendrőd, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, Berény Táncegyüttes – Mezőberény, Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes – Békéscsaba, Balkán Táncegyüttes – Békéscsaba, Harangos Táncegyüttes – Orosháza

 

A gálaműsor programját a Sokadalmi Színpad kivetítőjén is figyelemmel kísérhetik.

 

 


2016. július 3. vasárnap

8:00 Körös-völgyi főzőverseny – szabadtűzön főtt ételek megmérettetése

X. Határ Menti Összművészeti Fesztivál

 

10:00 Fénysugár Bábcsoport – Mezőberény

11:00 A Viharsarok legfinomabb pogácsája – pogácsasütő verseny zsűrizése

12:00 A Körös-völgyi főzőverseny zsűrizése

14:30 X. Határ Menti Összművészeti Fesztivál

Közreműködnek mesemondók, énekesek, népzenészek, táncosok a határon innen és túlról: Ifjú Bartók Muzsikusok – Békéscsaba, Suttyomba Zenekar, Vincze Levente – Gyomaendrőd, Slniecko – Napocska Dalkör – Csabaszabadi, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, Szugyiczki Julietta, Német Antal – Zenta, Borgula Benedetta – Köröstarcsa, Kiss Ferenc – Gyula, Mezőberényi Szlovák Pávakör - Mezőberény, Havran Mihály – Körösladány, Magyarvárosi Népdalkör – Gyula, Kesjár Daniella – Csabaszabadi

 

17:30 Virtus és parádé! Ki lesz a bajnok? – Játékmester Berta János vándorkomédiás

18:30 A Körös-völgyi Főzőverseny, a „Viharsarok legfinomabb pogácsája” – pogácsasütő verseny és a kézműves versenyek eredményhirdetése

19:00 A Balassi Táncegyüttes ’’Őszülő Halánték’’ Senior Csoportjának műsora

Kísér a Suttyomba Zenekar





A Körös-völgyi Sokadalom teljes időtartama alatt népi kismesterség bemutató, játszóház és népművészeti vásár várja az érdeklődőket:

az Artera Alapítvány Székelyudvarhely, a Bajai Kézműves Egyesület – Baja, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület – Békéscsaba, a Dél-magyarországi Alkotók Népművészeti Egyesülete – Csongrád, az Iharos Népművészeti Egyesület - Tárnok, a Napsugaras Dél-Tisza Menti Népművészeti és Kulturális Egyesület – Szeged, a Duna-Tiszaközi Népművészeti Egyesület – Kecskemét, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület – Szolnok, a Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület – Debrecen, a Bihari Népművészeti Egyesület – Berettyóújfalu tagjainak közreműködésével.

 

 

 


Ismerje meg a kézműves mesterségeket: szövés, fonás, kosárfonás, fafaragás, hímzés, fazekasság, viseletkészítés, kovácsolás.

 

A rendezvény ideje alatt minden nap íjászbemutatót tart a Kerecsényi Íjász Egyesület.

 

Az érdeklődők a rendezvény teljes időtartama alatt megtekinthetik a Válogatás az Országos Népművészeti Pályázat Békés megyei díjnyertes alkotásaiból” című kiállítást.

A gyermekek mindhárom nap alatt régimódi játszótéren ügyességi és népi játékokkal múlathatják idejüket és barangolhatnak a Meseország labirintusaiban.

 

Gazdag folklórprogram, magyaros vendéglátás várja a látogatókat.

 

 

Rendezők:

Balassi Közalapítvány, Békés Megye Népművészetéért Alapítvány, Békés Megyei IBSEN Nonprofit Kft., Békés Megyei Népművészeti Egyesület, Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége Közhasznú Egyesület, Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum Nonprofit Kft., Gyulai Várszínház, Kézműves Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A rendezvény támogatói: Békés Megyei Hírlap, Gyula rádió, Gyula Város Önkormányzata, NEA, NKA

A rendezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják.