23. Csabai Kolbászfesztivál

2019. október 24. - 2019. október 27.

FESZTIVÁL PROGRAM: CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT VASÁRNAP

 

Kolbászkirállyal hangolnak a csabai fesztiválra

 

Hégely Sándor fesztiváligazgató elmondta, nagy öröm számukra, hogy a kolbászfesztivál is hozzájárul ahhoz, hogy apáról-fiúra szálljon a kolbászkészítés tudománya.


– A gyermekek látják a kolbászgyúrást, később maguk is elindulnak az ifjúsági töltőversenyen, aztán pedig már a szárazkolbászversenyre neveznek, a saját készítményükkel. Többen kistermelők lesznek, és már így nyernek versenyt – ecsetelte Hégely Sándor. Aki pedig győz ezen a megmérettetésen, egy évig viselheti a kolbászkirály címet, és a többi helyezetthez hasonlóan értékes díjban részesül. A fiatal győztesek közül említhetjük Szaszák Gergőt, ifj Juhász Ádámot is, akik kolbászuk sikerével apjukat követték.

 

A kolbász mellett például édességekkel, tejtermékekkel, köztük sajtokkal is megjelennek kiállítók.


A másik, nem szakmai sátorban is sokszínű lesz a kínálat, különböző termékeket mutatnak be működés közben, közben elmondják a cégek képviselői, hogy miért éri meg ezeket megvásárolni. A mezőgazdasági és élelmiszer-ipari kiállítás csütörtöktől szombatig 10-20 óráig, vasárnap 10-18 óráig tart nyitva.

jegyvasarlas-varszinhaz-01.jpg

 

 

Október 24. csütörtök


Mokry Sámuel sátor

09:00 - 13:00 DJ Oszi
10:00 - 12:00 Óvodások, általános iskolások ingyenes ifjúsági kolbászkészítő versenye
13:00 - 14:00 After School
15:00 - 16:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
17:20 - 17:50 Belencéres Néptáncegyüttes
18:00 - 20:00 A Fesztivál ünnepélyes megnyitója, a Nemzetközi Szárazkolbász Verseny eredményhirdetése
20:30 - 21:00 Heatlie Dávid és zenekara
21:30 - 23:30 Neoton Família Sztárjai
23:30 - 02:30 Retro Video Disco


Munkácsy sátor

09:00 - 16:00 Silver Zenekar
10:00 - 12:00 Nyugdíjas klubok, egyesületek, civil szervezetek, nagycsaládosok és hátránnyal élők támogatott kolbászkészítő versenye
15:00 - 16:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
16:00 - 20:00 Silver zenekar
22:30 - 00:00 Horváth Tamás élő nagykoncert
00:00 - 01:30 DJ Seolo

 

Sportcsarnok

10:00 - 18:00 Gyermekprogramok:
Tóbiás és Balambér: Közlekedési élményprogramok
Zöld Sziget: Családi játszóház
Game Pub: Virtuális játékok

 

Szabadtéri színpad

11:00 - 12:00 Fitdance Center SE
12:00 - 12:30 Erzsébethelyi diákok bemutatója
15:00 - 16:00 Schneidi
16:00 - 16:30 Csabai Kolbászklub - tombolasorsolás
17:00 - 18:00 Puskás Band

 

Disznótoros helyszín

10:00 Interaktív disznóvágás bemutató - Kolbászklub
14:00 Interaktív mangalica disznóvágás bemutató - Kolbászklub

 

Gourmet Bistro VIP Club (külön belépőjegyes)

20:00 - 00:00 Horváth Elek és zenekara
00:00 - 03:00 Video Retro Party

 

 

Október 25. péntek


Mokry Sámuel Sátor

08:00 - 17:00 DJ Oszi
10:00 - 12:00 Középiskolások, egyetemisták ingyenes ifjúsági kolbászkészítő versenye
17:00 - 18:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
18:00 - 19:00 Balassi Táncegyüttes néptánc bemutató
20:30 - 00:30 Retro Rádió Party, TNT élő nagykoncert, Kefír/V-Tech, Cory/Happy Gang, DJ Dominique
00:30 - 02.30 Retro Video Disco


Munkácsy sátor

14:00 - 19:00 Bibuczi zenekar
19:00 - 20:15 Follow the Flow
22:30 - 00:00 Punnany Massif
00:00 - 01:30 DJ Szecsei

 

Sportcsarnok

10:00 - 18:00 GamePub League of Legends verseny
Zöld Sziget: Családi játszóház
Game Pub: Virtuális játékok

 

Szabadtéri színpad

14:00 - 14:30 Energy Dance Cool Táncszínház
16:00 - 16:30 Csabai Kolbászklub - tombolasorsolás
16:30 - 17:30 Name-Project
18:00 - 19:00 Deja-vu

 

Disznótoros helyszín

10:00 Interaktív disznóvágás bemutató - Kolbászklub
14:00 Interaktív mangalica disznóvágás bemutató - Kolbászklub

 

Gourmet Bistro VIP Club (külön belépőjegyes)

20:00 - 00:00 Show & Bors Zenekar és a Singer Ladies
00:00 - 02:00 Rakonczai Imre
02:00 - 03:00 Video Retro Party

 

 

Október 26. szombat


Mokry Sámuel Sátor

08:00 - 18:00 Silver zenekar
10:00 - 12:00 Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny
18:00 - 19:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
21:30 - 23:00 Saragossa Band
23:00 - 04:00 Retro Video Disco


Munkácsy sátor

08:00 - 18:00 Bibuczi Zenekar
10:00 - 12:00 Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny
18:00 - 19:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
20:00 - 21:30 Kowalsky meg a Vega
23:00 - 00:30 Magna Cum Laude
00:30 - 02:00 DJ Metzker Viktória
02:00 - 03:30 DJ Lotfi Begi

 

Sportcsarnok

08:00 - 22:00 Mediterrán zenekar
10:00 - 12:00 Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny
18:00 - 19:00 Kolbászkészítő verseny eredményhirdetése

 

Szabadtéri színpad

12:00 - 13:00 Hódmezővásárhelyi katonazenekar
13:00 - 15:00 Vendégvárosunk Érsekújvár programjai:
Napsugár gyermek néptánccsoport
Csemadok vegyes éneklőcsoportja
Rozmaring-Bényi kurtaszoknyás menyecskék
15:00 - 16:00 Dolce Dance
16:00 - 16:30 Csabai Kolbászklub - tombolasorsolás
18:00 - 19:00 Lackás és a banda

 

Disznótoros helyszín

10:00 Interaktív disznóvágás bemutató - Kolbászklub
10:00 - 10:30 Rozmaring-Bényi kurtaszoknyás menyecskék - Érsekújvár
14:00 Interaktív mangalica disznóvágás bemutató - Kolbászklub

 

Gourmet Bistro VIP Club (külön belépőjegyes)

20:00 - 22:30 MaMA VIBe
23:00 - 01:00 Parno Graszt
01:30 - 03:00 Video Retro Party

 

kolbaszfesztival-saragossa-band-koncert-02.jpg

 

Október 27. vasárnap (CSALÁDI NAP – A fesztivál  melegkonyhás vendéglátóinál 50% kedvezmény a sült kolbászra, a sült hurkára és a sült cigánkára!)


Mokry Sámuel Sátor

11:00 - 12:00 Kicsi Gesztenye Klub
12:30 - 13:30 Buborék Együttes
14:00 - 15:00 Napsugár Bábszínház: Bolondos Mesék előadása
15:30 - 16:30 Alma Együttes
17:00 - 17:45 Over3
21:30 - 23:00 Halott Pénz
23:00 - 00:00 DJ Záróparty


Munkácsy sátor

09:00 - 18:00 Thomassy Party Band
10:00 - 12:00 Mangalica kolbászkészítő verseny
13:00 - 14:00 Band Of StreetS
15:00 - 16:00 Mangalica kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
16:00 - 18:00 Thomassy Party Band
19:00 - 20:30 Bagossy Brothers Company
20:30 - 23:00 DJ Záróparty


Sportcsarnok

10:00 - 18:00 Gyermekprogramok:
Tóbiás és Balambér: Közlekedési élményprogramok
Zöld Sziget: Családi játszóház
Game Pub: Virtuális játékok
Magyar Ergométer Szövetség sporteszközei

 

Szabadtéri színpad

09:00 - 13:00 Töltött Káposzta-főző verseny
Az élőzenét a Parno Graszt és zenekara biztosítja

16:00 - 17:00 Töltött Káposzta-főzőverseny eredményhirdetése


Disznótoros helyszín

11:00 Disznóvágás bemutató "Csabai családi disznóvágás"
Konferencia (Gourmet Bistro Club)

 

A fesztivál területén található:

Nemzetközi Kolbászgyúró versenyek  (a világ legnagyobb gyúróversenye)
Ingyenes Ifjúsági gyúróverseny, a nagypapák és unokák versenye
Civil szervezetek, nyugdíjas klubok, nagycsaládosok és hátránnyal élők támogatott kolbászgyúró veresenye
Mangalica konferencia (Hagyomány-Megújulás-Egészség)
Bográcsos Töltött Káposzta-főző Verseny
Mangalica kolbászkészítő verseny
Szárazkolbászok és friss kolbászok vására
Vendég: Érsekújvár
Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Kiállítás
Szabadtéri színpad
Népzene, néptánc, népi játékok és kézműves műhely
Gourmet Bistro VIP Club
Kádár Ferkó Fotószínháza
Zenés gyermekműsorok
Disznótoros helyszín - hagyományos dísznóvágás, ahogy nagyapáink csinálták
Családi nap – a melegkonyhás vendéglátó helyeken 50%-os kedvezménnyel a sült hurka, a sült kolbász és a sült cigánka árából
Színházi és bábszínházi előadások
Népművészeti és Kézműves vásár

A visitgyula ajánlatai