A megyei döntő után az országoson is arattak a gyulai duatlonisták

2014.10.18.

A gyulai gyerekeknek a versenyen kívül a pálya viszontagságaival is meg kellett küzdeniük

Az elmúlt hétvégén rendezte meg az MDSZ licensze alapján a Balatoni Úszósikola Kft. a Duatlon Diákolimpia Országos Döntőit az I-VI. korcsoportos diákok között. Az idei versenyen összesen 1278 tanuló vett részt Balatonlelle-Rádpusztán, amely kiváló helyszín volt.

 

 

gyulai-duatlonistak-01.jpg

 

 

A nézőknek sem kellett csalódniuk, hiszen rendkívül izgalmas versenyek szemtanúi lehettek, a versenyzőknek pedig nagy élmény volt ilyen hangulatban megküzdeni a helyezésekért. A gyulai iskolák közül az Implom, a Magvető, a Karácsonyi, az Erkel és a Göndöcs tanulói képviseltették magukat, különböző korosztályokban, remek eredményekkel.

 

 

gyulai-duatlonistak-02.jpg

 

 

A gyulai gyerekeknek a versenyen kívül a pálya viszontagságaival is meg kellett küzdeniük, hiszen a sík terephez szokott versenyzőket dombok fogadták mind a futásban, mind a kerékpározásnál.

 

 

 

 

Eredmények:

 

I. kcs. fiúk: 25. Medovarszki Máté (Magvető, felkészítő: Csukásné Kovács Katalin), lányok: 42. Mittag Regina (Karácsonyi, felk.: Prohászkáné Nemes Szilvia), II. kcs. fiúk: 33. Klausz Milán, 36. Bondár Gergő, 57. Borombós Márton, 79. Gajda Róbert, csapat: 10. Karácsonyi (felkészítő: Prohászkáné Nemes Szilvia), lányok: 1. Szegedi Vanda, 6. Veres Laura, 12. Szegedi Szimóna, 22. Veres Virág, csapat: 1. Implom Ált. Isk. (felkészítő: Szegedi Zsolt), III. kcs. fiúk: 18. Kesztyűs Róbert, 72. Székács Kristóf, 75. Székács Márk, 76. Turán Simon, csapat: 11. Magvető Ref. Ált. Isk. (felk.: Nacsa Rita, Dávid Szilvia), lányok: 34. Varga Dóra, 51. Csukás Orsolya, 61. Suhajda Ramóna, 66. Kovács Vivien, csapat: 9. Magvető Ref. Ált Isk. (felk.: Dávid Szilvia), IV. kcs. fiúk: 13. Balogh Bence, 44. Uhrin Ubul, 52. Kempf Patrik, csapat: 3. Implom Ált. Isk. (felk.: Szegedi Zsolt), 18. Halász Balázs, 67. Pápa Zsombor, 71. Pápa Márton, csapat: 11. Magvető Ref. Ált. Isk. (felk.: Nacsa Rita), lányok: 3. Szegedi Cintia (Implom, felk.: Szegedi Zsolt), V. kcs. fiúk: 7. Süli Richárd, 14. Mócz Dániel, 55. Vascán Balázs, 64. Veres József, csapat: 7. Karácsonyi Gimn. (felk.: Prohászkáné Nemes Szilvia), 53. Kecskés Kornél, lányok: 13. Gulyás Réka, 32. Stein Zsófia, csapat: Erkel F. Gimnázium (felk.: Forrás Imre), VI. kcs. fiúk: 10. Bertalan Balázs, 45. Balogh D. (mindkettő Erkel F. Gimn.), 43. Juhász Tibor (Göndöcs B. Középisk.)

 

 

Forrás: www.gyulaihirlap.hu

 

A visitgyula ajánlatai