hu-ro-en

Ismét study a városban

2012.08.01.

Ezúttal az Egerszalók-Egerszólát-Demjén „Gyógyvizek Völgye” nevű turisztikai desztináció menedzsment szervezet látogatott városunkba 2012. július 30-31-én. Az ottani TDM tagjai, valamint a térség 3 polgármestere, illetve fürdők, szállások képviselői érkeztnek hozzánk tapasztalatcserére, mely keretében megismerkedtek a városunk nyújtotta lehetőségekkel, a gyulai TDM által kialakított programokkal. A 17 fős csoport először a Várfürdő vezetésével folytatott szakmai egyeztetést, majd kipróbálhatták a fürdő nyújtotta szolgáltatásokat, illetve rövid városnézés keretében Gyula látnivalóit tekintették meg és kóstolót kaptak a legjellegzetesebb ízekből: Gyulai Pálinka és Kolbász várta őket a kóstolóházban. Másnap került sor az Elizabeth Hotelben az út legfontosabb programjaként tartott szakmai konzultációra.

Alt Norbert alpolgármester köszöntötte a résztvevőket és beszámolt a város turisztikai célú fejlesztési terveiről. Komoróczki Aliz, a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft ügyvezetője és a város TDM menedzsere tartott előadást a Gyulai TDM Szervezet alakulásáról, pályázati projektjeiről, eredményeiről és a másfél éves működésben szerzett tapasztalatoktól. Kiss József, a Gyulai Idegenforgalmi Egyesület elnöke az egyesület munkájáról és a TDM-ben szerzett együttműködési tapasztalatokról számolt be a részvevőknek. A tájékoztatókat követően tartalmas szakmai konzultációra nyílt lehetőség. A programot a Gyulavári Kastély meglátogatása és szanazugi hajókázás, majd szabadprogram zárta.

csillagvidek_logo_nagy.png