hu-ro-en

Sikeres volt a Főszezon Kiállítás

2011.11.07.

foszezon.jpg

A szakmai mustra évek óta hatalmas tömegeket vonz, hiszen híven a „Falu a város szívében” szlogenhez vidéki hangulatot sugárzó programokat és kiállítókat igyekszik összegyűjteni - mindezt idén Budapest szívében, az Andrássy úton tette. A korábbi 300 ezres látogató-számmal immár Budapest második legnagyobb szabadtéri rendezvényévé avanzsáló esemény idén újabb babérokra számított, hiszen helyileg közvetlen közelségben, és párhozamos időben került megrendezésre a szintén igen népszerű Nemzeti Vágta, illetve az Autómentes Hétvége. Végül az érdeklődők száma a 400 ezret is túllépte, tehát az új helyszín beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Az esemény egyébként a szombati napon 10.00 és 22.00 óra, vasárnap pedig 10.00 és 18.00 óra között várta vendégeit.

Gyula városa egy önálló, 8 négyzetméteres faházat bérelt a rendezvényen, ahol társkiállítóként a Gyulai Idegenforgalmi Egyesület is képviseltette magát. A forgalom igen élénken alakult, mindkét napon szinte folyamatosan érdeklődtek városunk iránt. Míg az idősebb korosztály számára változatlanul a fürdő és a gyógyászati szolgáltatások képviselik a fő vonzerőt, a családosok és a fiatal párok nagyon nyitottak a standard programok nyújtotta lehetőségek iránt. A kollégák tapasztalatai alapján sokan már most a jövő évi nyaraláshoz kerestek célpontot, de akadtak az őszi szezonra kirándulást tervezők is. Utóbbiak számára szórólap formájában a Csobbanó Csomagajánlatokkal készült az iroda, mellyel sikerült felkelteni az árérzékenyebb vendégek figyelmét is. A hirdetők hiányában idén el nem készült szálláskatalógus most is hiánycikk volt, de az egyesületi tagok által szolgáltatott kiadványok és az ajánlott internetes oldalak némileg pótolták az információt. Gyula egyik legfontosabb küldőterülete, Budapest, most is ismerősként üdvözölte városunkat.

9390_138_WP_000591.jpg