Augusztus 17. péntek
- 10.30 óra Hírverés a belvárosban
- 16.30 óra Kiállításmegnyitó
Viseletek a Kárpát-medencéből – Zsótér Béláné népviselet-készítő kiállítása
Helyszín: Dürer Terem
- 17.00 óra Hívogató térzene a Fesztiválzenekarral
Helyszín: Kossuth tér
- 18.00 óra Zenés, táncos felvonulás
Részt vevő együttesek:
- Vagabanda Mutatványosok
- Nagyvárad Táncegyüttes (Nagyvárad)
- Piroska Táncegyüttes (Helsinki)
- Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes (Szeged)
- Csalogató Táncegyüttes (Törökbecse)
- Róna Táncegyüttes (Szabadka)
- Körös Táncegyüttes (Gyula)
- Harruckern Táncegyüttes (Gyula)
- Magyarországi Románok Hagyományőrző Kamara Táncegyüttese (Gyula)
- Cimbora Gyermektáncegyüttes (Gyula)
Útvonal: Kossuth tér–Harruckern tér–Vízügy–Várkert
- 18.00 óra Városi Virágosítási Verseny eredményhirdetése
Helyszín: Tószínpad
- 18.00 óra Alkotósarok- kézműves termékek készítése saját kezűleg Megyeriné Gyöngyike vezetésével
Helyszín: Várkert
- 19.00 óra Vagabanda Mutatványosok műsora
Helyszín: Várkert – kisszínpad
- 19.15 óra Zerkula Zenekar(Gyimesközéplok) műsora
Helyszín: Várkert – kisszínpad
- 20.00 óra Fesztiválmegnyitó
Köszöntőt mond: Dr.Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere
- 20.15 óra Fesztiválbemutató I.
I. rész
- Piroska Táncegyüttes(Helsinki)
- Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes(Szeged)
- Csalogató Táncegyüttes (Törökbecse)
- Róna Táncegyüttes (Szabadka)
- Körös Táncegyüttes(Gyula)
- Harruckern Táncegyüttes(Gyula)
- Magyarországi Románok Hagyományőrző Kamara Táncegyüttese(Gyula)
II. rész
- Nagyvárad Táncegyüttes
Helyszín: Tószínpad
Műsor után táncház a résztvevő együttesek közreműködésével
Helyszín: Várkert
Augusztus 18. szombat
- 15.00 óra Tértánc – Csalogató Táncegyüttes(Törökbecse)
Helyszín: Várfürdő
- 15.30 óra Tértánc – Róna Táncegyüttes(Szabadka)
Helyszín: Várfürdő
- 16.00 óra Tánctanítás – Farkas Tamás
Helyszín: Várfürdő nyári főbejárat előtti terület
- 18.30 óra Zerkula Zenekar(Gyimesközéplok) műsora
Helyszín: Világóra
- 17.00 óra Alkotósarok- kézműves termékek készítése saját kezűleg Megyeriné Gyöngyike vezetésével
Helyszín: Várkert
- 17.00 óra A Cimbora Gyermektáncegyüttes(Gyula) műsora
Helyszín: Várkert – Rondella előtti terület
- 17.20 óra Vagabanda Mutatványosok műsora
Helyszín: Várkert
- 18.00 óra Szalonna és bandája-koncert
Helyszín: Várkert – kisszínpad
- 20.00 óra Fesztiválbemutató II.
I. rész
- Nagyvárad Táncegyüttes(Nagyvárad)
- Piroska Táncegyüttes(Helsinki)
- Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes(Szeged)
- Csalogató Táncegyüttes(Törökbecse)
- Róna Táncegyüttes(Szabadka)
- Harruckern Táncegyüttes(Gyula)
- Körös Táncegyüttes(Gyula)
- Magyarországi Románok Hagyományőrző Kamara Táncegyüttese(Gyula)
- Tabán Táncegyüttes(Békéscsaba)
II. rész
- Ifjú Szívek Táncegyüttes(Pozsony)
Helyszín: Tószínpad
- Műsor után táncház a Tabán Táncegyüttessel
Helyszín: Várkert
Augusztus 19. vasárnap
- 8.30 óra Tértánc - Harruckern Táncegyüttes(Gyula)
Helyszín: Piac
- 15.30 óra Tértánc – Piroska Táncegyüttes(Helsinki)
Helyszín: Várfürdő
- 16.00 óra Tértánc – Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes(Szeged)
Helyszín: Várfürdő
- 17.00 óra Tánctanítás – Horváth Péter
Helyszín: Várfürdő nyári főbejárat előtti terület
- 17.00 óra Alkotósarok- kézműves termékek készítése saját kezűleg Megyeriné Gyöngyike vezetésével
Helyszín: Várkert
- 17.30 óra Lúdas Matyi – interaktív népi játék a Kereplő Színház előadásában
Helyszín: Várkert
- 18.30 óra Békés Banda műsora
Helyszín: Várkert – kisszínpad
- 20.00 óra Fesztiválgála
I. rész
- Ifjú Szívek Táncegyüttes( Pozsony)
- Piroska Táncegyüttes(Helsinki)
- Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes(Szeged)
- Csalogató Táncegyüttes( Törökbecse)
- Róna Táncegyüttes (Szabadka)
- Magyarországi Románok Hagyományőrző Táncegyüttese(Gyula)
- Körös Táncegyüttes(Gyula)
- Harruckern Táncegyüttes(Gyula)
- Tabán Táncegyüttes(Békéscsaba)
II. rész Gálaműsor
Helyszín: Tószínpad
- Műsor után térzene: Fesztiválzenekar műsora
Helyszín: Rondella színpad
Augusztus 20. hétfő
Ünnepi program
- 18.00 óra Alkotósarok- kézműves termékek készítése saját kezűleg Megyeriné Gyöngyike vezetésével
Helyszín: Várkert
- 18.00 óra A Nap, a Hold és a Csillag megszabadítása – interaktív játék a Kereplő Színház előadásában
Helyszín: Várkert
- 18.30 óra Huszárbemutató – Kiskun Huszár és Honvéd Hagyományőr Egyesület
Helyszín: Várkert
- 20.00 óra Népdal – Kempf Andrea és Kempf Márta
Ünnepi köszöntő
- 20.30 óra Ghymes-koncert
Helyszín: tószínpad
- Műsor után tűzijáték
Programok a gyulai várban
2012. augusztus 18. (szombat)
- 10.00–12.00 óra
Ételkóstoló a várban
Bioméz, régimódi lekvár, zsíros kenyér lila hagymával, tea
- 10.30–11.00 óra
Családi mese kicsiknek és nagyoknak
Harangozó Imre néprajzkutató és pedagógus előadásában
Helyszín: Várkápolna
2012. augusztus 19. (vasárnap)
- 10.00 óra
Ételkóstoló a várban – kemencében sült kenyérlángos
- 10.00–10.30 óra
Manóséta – gyerekszemmel a gyulai vár, tárlatvezetés kicsiknek
- 11.30–12.00
A gyulai vár építészeti múltja
Helytörténeti előadás a vár lovagtermében
Dr. Németh Csaba történész előadásában
2012. augusztus 20. (hétfő)
- 15.30–16.00
Családi mese kicsiknek és nagyoknak
Harangozó Imre néprajzkutató és pedagógus előadásában
Helyszín: Várborozó
- 16.00 órától
A vár kemencéjében sült új kenyér kóstolása
- 16.00 óra
Színházi előadás Pete László és társulata közreműködésével
- 17.00–17.30 óra
Bábszínház a vár borozójában a Magyar Nemzetközi Bábszínház előadásában
Fizimiska újabb kalandjai címmel